Ortadoğu’da Beton Santrali Talebi

Ortadoğu’da Beton Santrali Talebi

Ortadoğu’da Beton Santrali Talebi Beton santralleri tüm dünyada inşaat endüstrisinde devrim yarattı. Bu tesisler, beton oluşturmak için agrega, çimento, kum ve diğer katkı maddelerini karıştırmak için kullanılır.

Dünya çapında talebi yönlendiren ekonomik nedenler

Yerinde karıştırmaya göre hazır beton kullanımının birçok avantajı vardır. Birincisi, agrega, kum ve çimento depolama ekipmanlarını ve maliyetini düşürür. İkincisi, harmanlama tesislerinde otomatik yükleyiciler ve karıştırıcılar bulunduğundan işçilik maliyetleri büyük ölçüde azalır. Üçüncüsü, tesis, ürünlerin ölçülmesi ve karıştırılmasındaki hassasiyet nedeniyle yüksek kaliteli malzemeler elde ediyor. Ayrıca, hammadde depolamak için yeterli alan olmaması ve sahada karıştırma toz limiti nedeniyle artan çevre kirliliği. Bu, beton harmanlamayı modern inşaatta en uygun seçenek haline getirir.

Ortadoğu bölgesinde talep

Orta Doğu bölgesi hızla büyüyen bir bölgedir ve dünyanın en zengin ülkelerinden bazılarına sahiptir. Bu ülkelerden bazıları BAE, Umman, Suudi Arabistan, İran, Suriye, Mısır, İsrail, Katar ve Yemen’dir. Bu ülkeler, yüksek altyapı gelişimini ve özel ve kamu sektöründe yoğun büyümeyi besleyen geniş petrol ve doğal gaz kaynaklarına sahiptir.

Birleşik Arap Emirlikleri en fazla büyüyen bölgeler arasında yer almakta ve bu da bölgedeki beton talebinin artmasını tetiklemektedir. Petrol ve gaz endüstrisi, turizm, gayrimenkul, finans ve perakende ticaret için bir merkez olan bölge, benzeri görülmemiş bir oranda büyümeye devam etti. 2005 yılından itibaren BAE, ağır miktarda beton kullanan ağır bir inşaat halindedir. Örneğin, emirates şehrinde her biri 20 – 50 kat yüksekliğinde 72 yüksek yapının inşası, 72 binanın her biri için 120m3/saat kapasiteli parti santrallerinin kullanılmasını gerektirdi .

özel sektörde talep

Orta Doğu’daki hızlı büyüme, artan turizm ve ticaretle birleştiğinde, bölgeye taşınan diğer şirketlerin yanı sıra özel gayrimenkul geliştiricilerini de hızla artırdı. Buna ek olarak, bu ülkelerde üretim, perakende ve hizmet sektörlerinin iyi gelişmesini sağlayan düşük vergiler vardır. Bu eğilimin özel yatırımları artırması bekleniyor ve bu da işletmeler, konut ve konaklama endüstrisi için giderek daha fazla binanın geliştirilmesini gerektiriyor. Çeşitli binaların hızla genişlemesinin inşaat makineleri ve harmanlama tesisi talebini artırması bekleniyor.

betonsantrali.gen.trconcretebatchingplants.infoconcretebatchingplants.kimcentralebeton.netbetonisqarxana.combrickmakingmachinee.comtr.mussanmachine.comtr.mussanconcreteplant.com