Önemli Beton Üretim Ekipmanları

Önemli Beton Üretim Ekipmanları

Önemli Beton Üretim Ekipmanları İnşaat ekipmanı endüstrisi, son birkaç yılda inovasyonda hızla gelişmiştir. Bin yılın dönüşü, mevcut teknolojinin doruğa ulaştığı ve daha yeni operasyonel kavramların şekillenmeye başladığı bir kavşak noktası oldu. Teknolojilerdeki ilerlemeler, aynı zamanda, motor tasarımlarını büyük ölçüde etkileyen çevresel emisyonların azaltılması ve verimliliğin artırılması ihtiyacından da kaynaklandı. Yeni ve daha iyi tasarlanmış tasarımlar, on yıl önce düşünülenden çok daha fazla performans ve işlev elde etti.

Burada tartışılan en büyük gelişmelerden bazıları şunlardır:

Kayar form Finişer

Slip form serme , altyapı geliştirmede yeni ve şimdi yaygın olarak kabul edilen teknolojiler arasındadır. Kayar formlu finişer;

  • bitirme notu
  • betonu alt sınıfa dağıtın
  • Titreşim
  • beton şekillendirme
  • Yüzeyi istenilen kalınlıkta kırpın
  • Yüzey tekdüzeliği oluşturun

Ekipman, konveksiyonel kaplama sistemlerinde kullanılana benzer kalitede beton kullanır. Aynı tutarlılığa ve yaklaşık iki inçlik tek tip çökmeye sahip olmalıdır. Hazırlanan karışım, hazne kutusuna beslenir veya makinenin önüne bırakılır. Malzeme vibratörlerden, tokmaklardan ve osilatörlerden geçer, ardından düzgün bir yüzey konformasyonu elde etmek için yüzeyin genişliğini genişleten bir ölçüm sisteminden ekstrüde edilir.

Kayar formlu finişer, makinenin çalışma verimliliğini artıran modern bir kontrol sistemi ile donatılmıştır. Ekipman, sermede yüksek hassasiyet elde etmek için hassas sürüş ve beton işleme sistemi için akıllı elektronik kontrollere sahiptir.

Beton Santrali

Bu makine inşaat sektörünün en önemli ekipmanlarından biridir. Betonun nihai mukavemeti, kıvamı ve dayanıklılığı, harmanlama tesisinin verimliliğine bağlıdır. Makine, agrega, kum, çimento, katkı maddeleri ve su ağırlıklarını düzenleyen gelişmiş ve bilgisayar destekli bir çalışma sistemi ile donatılmıştır. Makine ayrıca betonun gereksinimlerine bağlı olarak her reçete için karıştırma süresini de düzenler.

Beton santralleri , hazır beton  ve merkezi karışım santrali olmak üzere iki kategoride faaliyet göstermektedir.

Bilgisayar destekli harmanlama işlemlerinin tanıtılması, beton işlemedeki en büyük ilerlemelerden biri olmuştur. Bu, malzeme karıştırmanın değişen gereksinimlere göre kolayca değiştirilebileceği ve işletme maliyetini düşürürken daha fazla verim elde etmek için değiştirilebileceği anlamına gelir.

Blok Yapma Makinesi

Bu ekipmanlar istenilen blok tipine göre çeşitli modellerde gelir. Makine blokları yüksek verimli ve düşük bakımla döşer, bu nedenle hızlı ve kolay blok üretimi sağlar.

Ahşap ve çelik palet ihtiyacını ortadan kaldırmıştır, kalıp ve Ram mekanizması hidroliktir ve daha az çimento kullanımı ile daha güçlü bloklar elde edilmesini sağlar. Bu modifikasyonlar, blokların kalitesinde ve boyutunda tutarlılık sağlar.

betonsantrali.gen.trconcretebatchingplants.infoconcretebatchingplants.kimcentralebeton.netbetonisqarxana.combrickmakingmachinee.comtr.mussanmachine.comtr.mussanconcreteplant.com