Mobil Beton Santrali

Mobil Beton Santrali, çakıl, kum, su ve çimento gibi maddelerin, belirli oranlarda karıştırılarak, transmikserlerle dolumun yapıldığı ve hazır beton imalatının gerçekleştirildiği tesislerin genel adıdır. Bir ekipmanlar dizisi olan Mobil Beton Santrali nde çimento silosu, beton mikseri, mikser besleme bandı, agrega bunkeri gibi donanımlar yer almaktadır. Mussan Group olarak, Sabit Beton Santrali ve Mobil Beton Santrali olmak üzere iki farklı şekilde imalat yapılır. Mobil Beton Santrali uzun yıllar kullanabilmek için büyük projelerde tercih edilen santrallerdir. Mobil Beton Santralleri daha çok kısa süreli projelerde ve proje bitiminde şantiye sahasının değişmesi gereken durumlarda tercih edilir. Ek bilgi olarak beton mikserinin seçimi, betonun kullanılacağı projeye göre farklılık sergilemektedir. Mobil Beton santrali içerisinde en önemli ekipmanlarından biri olan mikser seçiminde, Mussan Group Çift Milli mikser ve Pan Mikser seçeneklerini sunmaktadır.

 

Mobil Beton Santrali, Mussan Group karıştırıcılarının her türlü ortamda tam kapasite çalışabilmesi için özellikle imalatlarını çok sade bir dizaynda yaparak tüm dünyada tercih edilen firmalar arasına girmiştir. Mobil Beton Santrali, bilgisayar sistemi yardımıyla agrega, su ve çimento gibi malzemeleri belirli oranda karıştırıcı mikserde bir süre karıştırdıktan sonra, mikser kamyonuna boşaltmasını sağlayan tesislere verilen genel isimdir. Agrega bunkeri, Agrega tartı bandı, karıştırıcı besleme bandı, çimento siloları, beton karıştırıcısı ve otomasyon sistemi  Mobil Beton Santrali oluşumunu sağlayan genel ekipmanlardır.

Mobil Beton santrali genel olarak  sabit beton santrali, mobil beton santrali ve Kompakt  beton santralleri olmak üzere üç farklı tipte üretilmektedirler. Sabit beton santralleri, genelde yüklü beton dökümlerinde ve çok sık yer değişikliğinin yapılmasının gerekli olmadığı durumlarda  tercih edilen  santral tipleridir. Genel olarak günlük ihtiyacın 500 m3 ‘ü geçtiği projelerde sabit beton santrali seçilmesi en uygun tercihtir.

Mobil Beton santrali saatlik kapasitesi 35 m3 den başlayıp  180 m3 e kadar değişik birçok  kapasite çeşidi vardır.

 

betonsantrali.gen.trconcretebatchingplants.infoconcretebatchingplants.kimcentralebeton.netbetonisqarxana.combrickmakingmachinee.comtr.mussanmachine.comtr.mussanconcreteplant.com