Hazır Beton Santrali

Hazır Beton Santrali inşaat projelerinizde yer alan beton ihtiyaçlarınızın güçlü çözüm ortağı olarak Mussan Group farklı projelerinizde farklı beton ihtiyaçlarınıza göre gruplandırılmış beton santralleri ile inşaat projelerinizin daha etkin çalışmasını sağlamasının yanı sıra özel dizayn, gelişmiş mühendislik alt yapısı ve son teknoloji kullanarak üretimini yaptığı beton santralleri ile projenizin beton santralinizle verimli ve daha ekonomik çalışmasını sağlayacaktır.

Konteyner tip beton santrallerinin yanı sıra farklı mobil beton santralleri alternatifleri ve Hazır Beton Santrali (barajlar otoyollar ve havaalanı projeleriniz için) beton santralleri ile artık proje betonlarınıza uygun beton santrallerinin üretimi ve çalıştırılması konusunda en büyük yardımcınız olacaktır. Hazır Beton Santrali ve diğer seçenekleri için satış ofisimizi arayabilirsiniz.

Türkiye inşaat sektörüne paralel ilerleyen Hazır Beton Santrali sektörü her geçen gün gelişiyor. Dünya genelinde Çin’in ardından en önemli inşaat şirketlerini elinde bulunduran Türkiye, inşaat sektöründeki büyümesini diğer sektörlere de yansıtıyor. Halen bilinen 60’ın üzerinde firma sektörde faaliyet gösteriyor. Her sene bu firmalar eksiliyor ve artıyor. Ancak 60’ın altına düşmüyorlar. Genel olarak sektörde çok yoğun bir rekabet yaşanıyor. Bu imalat sektörü hem hazır beton sektörüne hem de inşaat sektörüne makine tedarik ediyor. Hazır Beton Santrali sektörü aynı zamanda Türkiye ekonomisi için ciddi bir istihdam kapısı açıyor. Coğrafik avantajları da kullanarak yakın ülkelere de ihracat söz konusu ve bu anlamda ülkeye döviz getirisine sahip. Sektörün kalabalık olması beraberinde hem yoğun rekabeti hem de haksız rekabeti getiriyor. Bu durum kaliteyi düşürmekte müşterilerin mağdur olmasına, malzeme israfına, zaman kaybına yol açabilmektedir.

Hazır Beton Santrali Sektörünün Dünyadaki Durumu

Birleşmiş Milletler (BM) İstatistik Bölümü verilerine göre, 2008 yılında 9,9 milyar dolar olan sektör ihracatı yüzde 32 oranında azalarak 2009 yılında 6,7 milyar dolar değerine ulaşmıştır. Almanya sektör ihracatının yaklaşık yüzde 20’sini gerçekleştirmektedir.

Almanya’nın Hazır Beton Santrali sektörü ihracatı 2009 yılında yüzde 41 oranında azalarak 1,3 milyar dolara gerilemiştir. Almanya’yı yaklaşık 570 milyon dolar ile İtalya takip etmektedir. ABD, Çin ve Danimarka da sektör ihracatında önde gelen diğer ülkeler arasında yer almaktadır.

Hazır Beton Santrali ile bilgi ve tecrübelerimizin paylaşımı için iletişime geçmeyi unutmayınız.

betonsantrali.gen.trconcretebatchingplants.infoconcretebatchingplants.kimcentralebeton.netbetonisqarxana.combrickmakingmachinee.comtr.mussanmachine.com