Beton Santrali

Beton Santrali, bilgisayar sistemi yardımıyla agrega, su ve çimento gibi malzemeleri belirli oranda karıştırıcı mikserde bir süre karıştırdıktan sonra, mikser kamyonuna boşaltmasını sağlayan tesislere verilen genel isimdir.

Agrega bunkeri, Agrega tartı bandı, karıştırıcı besleme bandı, çimento siloları, beton karıştırıcısı ve otomasyon sistemi  beton santralini oluşturan genel ekipmanlardır. Beton santrali genel olarak  sabit beton santrali, mobil beton santrali ve Kompakt  beton santralleri olmak üzere üç farklı tipte üretilmektedirler. Sabit beton santralleri, genelde yüklü beton dökümlerinde ve çok sık yer değişikliğinin yapılmasının gerekli olmadığı durumlarda  tercih edilen  santral tipleridir. Genel olarak günlük ihtiyacın 500 m3 ‘ü geçtiği projelerde sabit beton santrali seçilmesi en uygun tercihtir. Beton santrali saatlik kapasitesi 35 m3 den başlayıp  180 m3 e kadar değişik birçok  kapasite çeşidi vardır.

Beton Santrali, çakıl, kum, su ve çimento gibi maddelerin, belirli oranlarda karıştırılarak, transmikserlerle dolumun yapıldığı ve hazır beton imalatının gerçekleştirildiği tesislerin genel adıdır.
Bir ekipmanlar dizisi olan Beton Santrali çimento silosu, beton mikseri, mikser besleme bandı, agrega bunkeri gibi donanımlar yer almaktadır.
Mussan Group olarak, Sabit Beton Santralleri ve Mobil Beton Santralleri olmak üzere iki farklı şekilde imalat yapılır. Sabit Beton Santralleri uzun yıllar kullanabilmek için büyük projelerde tercih edilen santrallerdir. Mobil Beton Santralleri daha çok kısa süreli projelerde ve proje bitiminde şantiye sahasının değişmesi gereken durumlarda tercih edilir.
Ek bilgi olarak beton mikserinin seçimi, betonun kullanılacağı projeye göre farklılık sergilemektedir. Beton santralinin en önemli ekipmanlarından biri olan mikser seçiminde, Mussan Group Çift Milli mikser ve Pan Mikser seçeneklerini sunmaktadır.

Mussan Group tüm beton santrallerinde kendi üretmiş olduğu karıştırıcı mikserlerini kullanmaktadır. Bu mikserler helezonik karıştırma kolları ile çok dayanıklı olmakta ve kompakt yapısı ile hızlı karışım elde edebilen, işletmesi kolay olan, uzun ömürlü mikserlerdir. Ayrıca Mussan Group üretmiş olduğu bu karıştırıcılarının; minimum yedek parça ihtiyacı duymasından dolayı; sanayisinin gelişmediği ülkelerde özellikle daha çok tercih edilmektedir.

Mussan Group üretmiş olduğu santral üretimini her türlü ortamda tam kapasite çalışabilmesi için; özellikle imalatlarını çak sade bir dizaynda yaparak tüm dünyada tercih edilen firmalar arasına girmiştir.

Mussan Group olarak güvenilir ve kaliteli hizmet sunmayı hedefleyen firmamız gün geçtikçe üretim ağını genişletmektedir. Yalnızca beton santrali değil farklı makineler üzerine de üretim yapan firmamız uzman kadrosu ve tecrübeli yöneticileri ile birlikte piyasa şartlarını iyi analiz ederek ihtiyaca yönelik tasarımlar oluşturmaktadır. Ayrıca fiyat politikasını da minimum seviyelerde tutarak ekonomik satın alım yapmak isteyen firma ya da şahıslara hitap edebilmektedir. Alt sınıf makinelerden üst sınıf makinelere kadar aradığınız tüm ihtiyaçlarınızı firmamız ile görüşerek netleştirebilirsiniz.

betonsantrali.gen.trconcretebatchingplants.infoconcretebatchingplants.kimcentralebeton.netbetonisqarxana.combrickmakingmachinee.comtr.mussanmachine.comtr.mussanconcreteplant.com